I edycja programugrantowego SOFIA
Dlaczego warto wziąć udział w programie SOFIA?
Jesteś studentem lub doktorantem? A może innowatorem? Masz wiedzę i pomysł na ciekawy projekt naukowy związany z energią odnawialną? Zgłoś się do programu grantowego Science Onde Flow Innovation Academy!
Dzięki temu:
- uzyskasz wsparcie finansowe na realizację swojego projektu związanego z odnawialnymi źródłami energii
- nawiążesz kontakt ze specjalistami z branży OZE
- będziesz częścią transformacji energetycznej w Polsce!
Pula środków przeznaczonych na stypendia wynosi 200 000 zł
Współpracuj z najlepszymi ekspertami w Polsce
Weź aktywny udział w zmienianiu Polski dla przyszłych pokoleń
Finaliści
Prognozowanie zmiennej energii odnawialnej
Zwiększony udział energii odnawialnej o najniższym koszcie wytworzenia wymaga wdrożenia mechanizmów premiujących skuteczne prognozowanie produkcji energii elektrycznej podlegającej obrotowi na rynku hurtowym.
Badanie profili zapotrzebowania energetycznego
Istotnym aspektem transformacji energetycznej jest proces odchodzenia od zcentralizowanego wytwarzania i zarządzania energią elektryczną na rzecz bardziej świadomej energetyki rozproszonej.
Magazyny energii i OZE
Magazynowanie energii mające zapewnić pełną neutralność OZE jest niezwykle kosztowne i niepraktyczne. Do czasu rewolucji w sektorze magazynowania konieczne jest poszukiwanie rozwiązań pośrednich.
Praktyczne rozwiązania dla OZE
Odnawialne źródła energii mogą funkcjonować lepiej, generować niższe koszty lub dodatkowe przychody.
Optymalne działanie magazynu energii ze źródłami OZE
Umiejętne dobranie magazynu energii do dużej farmy słonecznej lub wiatrowej stanowi wyzwanie. Zakładając posiadanie profili generacji z takich farm można jednak zastanowić się, jakie metody i technologie mogłyby pozwolić na optymalne wykorzystanie energii.
Projekt lokalnego obszaru bilansującego wykorzystującego magazyny energii
Lokalne obszary bilansowania (LOB) mogą być odpowiedzią na problemy z bilansowaniem oraz przeciążeniami sieci, jednak wymagają dokładnego zrozumienia w kontekście tego, jak zintegrowane powinny być pracujące w nich elementy.
Zalety zastosowania układu IT dla wielkoskalowych instalacji fotowoltaicznych
Zabezpieczenie instalacji fotowoltaicznych jest ważnym elementem działania takiego obiektu. Zastosowanie układu IT dla dużej farmy może wiązać się z wieloma zaletami.
Stabilność systemu energetycznego w 2030 roku
Próba opisu działania systemu w 2030 roku, biorąc pod uwagę obecne plany i deklaracje, może pomóc w zrozumieniu, w jakim kierunku zmierzamy.
Problemy i wyzwania związane z inercją systemu elektroenergetycznego przy wyższym udziale źródeł odnawialnych
Określenie głównych wyzwań związanych z inercją oraz pochylenie się nad proponowanymi rozwiązaniami może pomóc w zabezpieczeniu działania krajowego systemu.